Suwnice


Suwnice znajdują szerokie zastosowanie przy podnoszeniu i przemieszczaniu ładunków na niewielkie odległości. W zależności od rodzaju, suwnica może służyć jako dźwignica przy pracach instalacyjnych, rozbiórkowych i remontowych, jako sprzęt w halach produkcyjnych, w magazynach i fabrykach, a także jako suwnica do zastosowania na zewnątrz, chociażby w stoczniach lub na bocznicach kolejowych. W zależności od rodzaju i elementów wyposażenia, suwnica może zostać dostosowana do konkretnych potrzeb.

 

Suwnica aluminiowa

Suwnica aluminiowa pomimo lekkiej konstrukcji świetnie sprawdza się przy pracy z ładunkami o dużej masie. Suwnica aluminiowa może być świetnym rozwiązaniem tam gdzie nie ma możliwości pracy z tradycyjnym dźwigiem. Wiele modeli dopuszcza sporą możliwość regulacji, dzięki czemu można dopasować zakres działania do aktualnych potrzeb.

 

Suwnica bramowa

Suwnica bramowa w zależności od wielkości znajduje zastosowanie wewnątrz obiektów i na zewnątrz. W zależności od wielkości różni się sposób sterowania nimi. Możliwe jest zarówno sterowanie z pomocą połączenia przewodem, sterowanie zdalne, jak i przez operatora znajdującego się w specjalnej kabinie. Suwnica bramowa, jako jedna z podstawowych konstrukcji to sprawdzone rozwiązanie.

 

Suwnica mobilna

Suwnica mobilna to konstrukcja, która umożliwia przesuwanie suwnicy, nawet podczas pracy z obciążeniem. Takie suwnice są mniejsze i często mają regulację wysokości. Z powodzeniem można je stosować jako sprzęt pomocniczy przy wielu pracach np. rozbiórkowych lub remontowych, a także w halach produkcyjnych i magazynach. Mobilność pozwala na różnorodne wykorzystanie urządzenia, dlatego suwnica mobilna jest polecana dla tych, którzy pracują z różnymi ładunkami w różnych lokalizacjach.